Wybielanie zębów — sposób na śnieżnobiały uśmiech

Piękny, śnieżnobiały uśmiech rodem z Hollywood to marzenie wielu osób. Nie da się zaprzeczyć, że takie zęby wyglądają wspaniale i działają na bardzo duży plus dla urody. Taki efekt osiągnąć można jednak jedynie dzięki profesjonalnemu zabiegowi wybielania zębów w gabinecie dentystycznym. Na czym polega wybielanie zębów? 

Idealnie białe zęby to coś niezwykle trudnego do osiągnięcia. Można powiedzieć wręcz, że samodzielnymi działaniami efekt śnieżnobiałego uśmiechu mogą uzyskać jedynie nieliczni. Używanie past wybielających, czy wszelkich płukanek raczej na nic się nie zda. Jest to bowiem uwarunkowane wieloma czynnikami, w tym genami oraz codziennymi przyzwyczajeniami. Na kolor naszych zębów wpływa wiele rzeczy i wbrew pozorom nie jest to jedynie odpowiednia higiena. Okazuje się, że większość z nas bardzo dobrze dba o zęby na co dzień, a mimo ich odcień nie jest zadowalający. Winowajcą najczęściej są papierosy, kawa oraz inne napoje barwiące, a także niektóre leki. Wybielanie zębów jest jedyną metodą, która pozwoli nam poradzić sobie ze wszelkimi przebarwieniami i zapewni nam uśmiech jak z reklamy. Jak przebiega taki zabieg? 

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym — na czym polega? 

Wybielanie zębów to zabieg, którego zadaniem jest rozjaśnienie zębów oraz wyrównanie ich kolorytu. Dzięki temu po jego wykonaniu są one białe, a z ich powierzchni znikają wszystkie przebarwienia. Stopień nasycenia bieli można oczywiście dostosować do indywidualnych preferencji. Nie musi być to od razu ”Hollywood smile”, jeśli wolimy nieco naturalniejszy rezultat. 

Kluczem do uzyskania pożądanego efektu, jest wybór odpowiedniej metody wybielania zębów. Dopasowanie jej zależy od wielu czynników, w tym od stanu uzębienia, aktualnym kolorze zębów oraz rezultatu, jaki chcemy osiągnąć. Właściwa metoda dopasowywana jest przeważnie po wykonaniu badania stomatologicznego. Większość gabinetów dentystycznych, w tym także SmileUp – Stomatologia Warszawa Bielany wykonuje zabiegi dwiema metodami, czyli laserową oraz nakładkami z żelem wybielającym. 

Wybielanie laserowe 

Laserowe wybielanie zębów jest metodą zapewniającą najszybszy i najbardziej spektakularny rezultat. Cały zabieg wykonuje się podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Trwa on około 2 godzin i po tym czasie efekt jest już całkowicie widoczny. Dentysta podczas zabiegu wybielania nakłada na zęby specjalny żel ochronny oraz preparat z nadtlenkiem, który aktywowany jest za pomocą naświetlania laserem. 

Wybielanie nakładkowe

Nakładkowa metoda wybielania jest znacznie mniej inwazyjna i bardziej czasochłonna. Proces zaczyna się od wykonania szyny nakładkowej oraz instruktażu, jak z niej korzystać. Następnie przez około 3 tygodnie należy wykonywać w domu zabieg samodzielnie, aplikując w szczeliny nakładki specjalny żel wybielający i nakładając je na kilka godzin. 

Kiedy warto zdecydować się na wybielenie zębów? 

Zabieg, jakim jest wybielanie zębów, bez wątpienia nazwać można typowo estetycznym. Dlatego też przeznaczony jest on przede wszystkim dla osób, która chciałyby po prostu rozjaśnić swój uśmiech. To także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy na co dzień nie stronią od produktów przyczyniających się do powstawania nieestetycznych przebarwień. Chodzi tu oczywiście o papierosy, kawę, czy herbatę. U wielu osób takie przebarwienia oraz odcień zębów jest przyczyną znacznego obniżenia pewności siebie. Wybielaniem zębów można pozbyć się więc także wielu kompleksów, które powodowały, że do tej pory uśmiech rzadko widniał na naszej twarzy. 

Jak utrzymać efekt wybielania zębów?

Profesjonalne wybielenie zębów w gabinecie stomatologicznym zapewnia utrzymanie efektu śnieżnobiałych zębów nawet do trzech lat. Oczywiście czas ten zależny jest przede wszystkim od tego, w jaki sposób będziemy dbać o nasze zęby po zbiegu. Jeśli chcemy maksymalnie go wydłużyć, powinniśmy zadbać o właściwą higienę jamy ustnej oraz właściwą profilaktykę dentystyczną. Warto pamiętać, że palenie papierosów oraz częste spożywanie innych produktów barwiących może działać z kolei w przeciwną stronę. 

W przypadku laserowego wybielania zębów bardzo duży wpływ na efekt oraz jego utrzymanie ma także sposób odżywiania przez pierwsze 2 tygodnie od wykonania zabiegu. W tym czasie zalecana jest tak zwana biała dieta. Unikać należy natomiast wszystkich produktów barwiących, ponieważ w tym okresie zęby są szczególnie podatne na powstawanie przebarwień. 

Ile kosztuje zabieg wybielania zębów?

Wybielanie zębów to zabieg, który obecnie dostępny jest w ofercie niemal każdego gabinetu dentystycznego. To ile kosztuje wybielanie zębów, zależy jednak od wielu czynników. Jednym z głównych jest przede wszystkim renoma danego gabinetu oraz jego lokalizacja. W dużym mieście, takim jak Warszawa, za zabieg zapłacimy około 1000 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że efekt takiego wybielania zębów może utrzymać się nawet przez kilka lat, należy zwrócić uwagę, że cena ta jest naprawdę bardzo atrakcyjna.